MİSS BAYAN KUAFÖRÜ SAÇ KESİMİ

Bayanlar arasında oldukça ünlü olan brezilya fönü normal fön olarak görülmemektedir. Çünkü normal fönde tamamen saç kurutma makinesi ve tarak kullanılır. Brezilya fönünde ise saça keratin takviyesi verilerek daha parlak, sağlam, kalın telli ve düz görünmesi sağlanır. Bu işlem normal föne göre çok daha uzun süre kalıcıdır.

Brezilya Fönü

Brezilya’da yaygın olarak kullanılan kalıcı fön Brezilya fönü, adını da buradan almıştır. Önce brezilyada kullanılan bu saç düzleştirme işlemi kısa süre içerisinde bütün dünyaya yayılmıştır. Brezilya fönü uygulaması yaklaşık 2 saat kadar sürmektedir. Brezilya fönünün kalıcılık süresi de saç yapısına göre değişir. 3 ve 6 ay arasında kalıcı olan Brezilya fönü çekimi adım adım şu şekildedir.

-Saçlar Brezilya fönüne hazırlanmak için önce sodyum ve Sls’den arındırılmalıdır. Bu nedenle saçlar yıkanırken bu ürünleri içermeyen şampuanlar tercih edilir.

-Yıkama işleminin ardından fırça ve fön makinesi ile saçlar kurutulur. Brezilya fönü çektiren kişilerin saçları çok kıvırcık ya da çok dalgalı ise işlem öncesinde düzleştirme yapılması daha faydalı olacaktır.

-Brezilya fönü için keratin kullanılır. Brezilya fönü keratini yeteri kadar saça uygulanır.

-Keratinin türüne bağlı olarak saçlara streç film sarılır ve 20 – 40 dakika arasında saçlar sarılı olarak bekletilir.

-Saçlar keratinde bekledikten sonra fön makinesi ve fırça yardımı ile tekrar kurutulur.

-Daha sonra saçlar ince tutamlar halinde ayrılır ve pres 230 dereceye getirilerek düzleştirilir.

-Saçlar Brezilya fönünün ardından artık 3 ve 6 ay arasında düz kalacaktır.Kuaforümüz size saçlarınız için yapmanız gerekenler konusunda bilgi verecektir.